mam problem z alkoholem Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Ale nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur leczenia, które pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

odwyk dla alkoholików

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół fachowców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zapoczątkować debatę na temat przystępnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma odpowiedniego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeśli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.